AI Module 12P2532X-092 Emerson 12P2532X092
Emerson
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
12P2532X092
Weight:
0.35 KGS
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Try to see FAQ for possible quick answer.
Product Overview
AI Module Emerson 12P2532X092. KF3222X1-BA1. 4-20MA HART SER-2. Fisher-Rosemount Systems 12P2532X092
LocalBus Power rating - 12VDC. 150mA. Bussed Field Power Rating - 24VDC. 300mA
Field Circuit Rating - 24VDC. 30mA. Ambient Temperature. -40 to 70C