Capacitive Proximity Sensor CA30CAN25BPM1IO Carlo Gavazzi 10-40VDC PNP
Carlo Gavazzi
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
CA30CAN25BPM1IO
EAN/UPC
Condition:
New
Weight:
0.20 KGS
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Try to see FAQ for possible quick answer.
Product Overview
Capacitive Proximity Sensor CA30CAN25BPM1IO Carlo Gavazzi M30 10-40VDC Sn=25mm 200mA PNP Tripleshield Tm Supply Class 2
NPN, PNP, Push-Pull, External Input (only pin 2) or External teach input (only pin 2), NO or NC, M12, 4 pole connector, IO Link