Electro Permanent Magnet Ø35mm 24VDC M52177/24VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52177/24VDC
Weight:
0.35 KGS
Product Overview
Electro Permanent Magnet 35mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
Duty CycleS2
IP Rating54
Current240mA
Pull Force0mm = 250N | 0.09mm = 91N | 0.18mm = 51N | 0.27mm = 32N