Electromagnet Ø100mm 12VDC M52184/12VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52184/12VDC
Weight:
2.20 KGS
Product Overview
Electromagnet 100mm 12VDC
Attributes
Operating Voltage12VDC
IP Rating54
Current1850mA
Pull Force0mm = 3600N | 0.09mm = 2790N | 0.18mm = 2230N | 0.27mm = 1610N