Electromagnet Ø100mm 24VDC M52184/24VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52184/24VDC
Weight:
2.20 KGS
Product Overview
Electromagnet 100mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
ED Rating100%
IP Rating54
Current940mA
Pull Force0mm = 3600N | 0.09mm = 2790N | 0.18mm = 2230N | 0.27mm = 1610N