Electromagnet Ø20mm 12VDC M52180/12VDC Eclipse Magnetics
Eclipse Magnetics
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
M52180/12VDC
EAN/UPC
Condition:
New
Weight:
0.04 KGS
Shipping:
Calculated at Checkout
Currently out of stock. Please ask for availability.
Try to see FAQ for possible quick answer.
Product Overview
Electromagnet 20mm 12VDC
Attributes
Operating Voltage12VDC
IP Rating54
Current210mA
Pull Force0mm = 53N | 0.09mm = 22N | 0.18mm = 9N | 0.27mm = 5N