Electromagnet Ø20mm 24VDC M52180/24VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52180/24VDC
Weight:
0.04 KGS
Product Overview
Electromagnet 20mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
ED Rating100%
IP Rating54
Current100mA
Pull Force0mm = 53N | 0.09mm = 22N | 0.18mm = 9N | 0.27mm = 5N