Electromagnet Ø25mm 24VDC M52172/24VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52172/24VDC
Weight:
0.07 KGS
Product Overview
Electromagnet 25mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
ED Rating100%
IP Rating54
Current90mA
Pull Force0mm = 150N | 0.09mm = 51N | 0.18mm = 22N | 0.27mm = 12N