Electromagnet Ø30mm 12VDC M52173/12VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52173/12VDC
Weight:
0.11 KGS
Product Overview
Electromagnet 30mm 12VDC
Attributes
Operating Voltage12VDC
IP Rating54
Current280mA
Pull Force0mm = 280N | 0.09mm = 149N | 0.18mm = 80N | 0.27mm = 43N