Electromagnet Ø30mm 24VDC M52173/24VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52173/24VDC
Weight:
0.11 KGS
Product Overview
Electromagnet 30mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
ED Rating100%
IP Rating54
Current140mA
Pull Force0mm = 280N | 0.09mm = 149N | 0.18mm = 80N | 0.27mm = 43N