Electromagnet Ø50mm 12VDC M52175/12VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52175/12VDC
Weight:
0.36 KGS
Product Overview
Electromagnet 50mm 12VDC
Attributes
Operating Voltage12VDC
IP Rating54
Current470mA
Pull Force0mm = 1000N | 0.09mm = 655N | 0.18mm = 442N | 0.27mm = 282N