Electromagnet Ø65mm 12VDC M52176/12VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52176/12VDC
Weight:
0.71 KGS
Product Overview
Electromagnet 65mm 12VDC
Attributes
Operating Voltage12VDC
IP Rating54
Current690mA
Pull Force0mm = 1670N | 0.09mm = 1137N | 0.18mm = 792N | 0.27mm = 533N