Electromagnet Ø80mm 12VDC M52183/12VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52183/12VDC
Weight:
1.20 KGS
Product Overview
Electromagnet 80mm 12VDC
Attributes
Operating Voltage12VDC
IP Rating54
Current1116mA
Pull Force0mm = 2000N | 0.09mm = 1560N | 0.18mm = 1117N | 0.27mm = 715N