Pressure switch 071169 XML-A020A2S11 Telemecanique 20bar XMLA020A2S11
Telemecanique
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
XMLA020A2S11
EAN/UPC
Condition:
New
Weight:
1.00 KGS
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Try to see FAQ for possible quick answer.
Product Overview
Differential Pressure switch 071169 XMLA020A2S11 Telemecanique Schneider 120-240VAC 250VDC 20bar 290psi 2000KPa XML-A020A2S11. Fluid connection G1/4. 1 entry tapped for Pg 13.5 cable gland. cable outer diameter: 9 - 13 mm. Contacts 1C/O