Electro Permanent Magnet Ø35mm 240VAC M52177/240VA Eclipse Magnetics
SKU:
M52177/240VA
Weight:
0.35 KGS
Product Overview
Electro Permanent Magnet 35mm 240VAC
Attributes
Operating Voltage240VAC
Duty CycleS2
IP Rating54
Current50mA
Pull Force0mm = 250N | 0.09mm = 91N | 0.18mm = 51N | 0.27mm = 32N