Electro Permanent Magnet Ø35mm 240VAC M52177/240VA Eclipse Magnetics
Eclipse Magnetics
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
M52177/240VA
EAN/UPC
Condition:
New
Weight:
0.35 KGS
Shipping:
Calculated at Checkout
Currently out of stock. Please ask for availability.
Try to see FAQ for possible quick answer.
Product Overview
Electro Permanent Magnet 35mm 240VAC
Attributes
Operating Voltage240VAC
Duty CycleS2
IP Rating54
Current50mA
Pull Force0mm = 250N | 0.09mm = 91N | 0.18mm = 51N | 0.27mm = 32N