Electro Permanent Magnet Ø50mm 24VDC M52178/24VDC Eclipse Magnetics
Eclipse Magnetics
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
M52178/24VDC
EAN/UPC
Condition:
New
Weight:
0.87 KGS
Shipping:
Calculated at Checkout
Currently out of stock. Please ask for availability.
Try to see FAQ for possible quick answer.
Product Overview
Electro Permanent Magnet 50mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
Duty CycleS2
IP Rating54
Current350mA
Pull Force0mm = 500N | 0.09mm = 317N | 0.18mm = 208N | 0.27mm = 151N