Electro Permanent Magnet Ø50mm 24VDC M52178/24VDC Eclipse Magnetics
SKU:
M52178/24VDC
Weight:
0.87 KGS
Product Overview
Electro Permanent Magnet 50mm 24VDC
Attributes
Operating Voltage24VDC
Duty CycleS2
IP Rating54
Current350mA
Pull Force0mm = 500N | 0.09mm = 317N | 0.18mm = 208N | 0.27mm = 151N